Bülent Yaman

Bülent Yaman; 1963 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Balıkesir ve İstanbul`da tamamladı. 1982 yılında başladığı üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü`nde tamamlayarak 1986 yılında Metalurji Mühendisliği diploması aldı.

  1986-1988 yılları arasında Silvan Döküm San. A.Ş.’de Kalıphane Şefi olarak çalıştı.

 1988-1999 yılları arasında Chrysler Kamyon İmalat ve Ticaret A.Ş. Fabrikası’nda, Üretim’denTasarım’a kadar her bölümde görev yaptıktan sonra, Tedarikçi Geliştirme ve Maliyet Analiz Şefi olarak görevini tamamladı. Bu dönem içerisinde Otomotiv Sanayi Derneğinde de görevlerde bulundu.

1999-2005 yılları arasında Öncü Dayanıklı Tüketim Malları San. A.Ş.’de ticari araçların gösterge panellerini ve plastik ve poliüretan iç giydirme parçalarını üreten fabrikasında Üretim, Ar-Ge ve Kalite bölümlerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Bu aşamada Ar-Ge projelerinin yönetimi, kalite güvence faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgilenen departmanların yöneticiliğini yaptı ve çalıştığı firmaların ISO 9000 ve TS 16949, ISO 14001 Yönetim Sistemlerinin kurulması sürecinde liderlik yaptı.

ISO 9000 kalite güvence sistemi, TS 16949 Kalite Güvence sistemi, Core Tools, kalite sistem denetçisi, yöneticiler için sunuş teknikleri, takım çalışması sistemi, kalite teknikleri, üretim teknolojileri konularında çok sayıda eğitim aldı ve verdi.

2005 yılında Cardea Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri şirketini kurdu ve çok sayıda şirkete yönetim, verimlilik, ISO 9000, TS 16949 kalite güvence sistemlerinin ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin kurulması, toplam kalite, FMEA, SPC, MSA, PPAP ve APQP, Kaizen, Problem Çözme Teknikleri, yalın üretim, proje yönetimi süreci konularında danışmanlık ve eğitim hizmeti verdi.

ISO 9001:2008, ISO 14001:2004 ve OHSAS 18001:2007 Baş Denetçisi olan Bülent YAMAN İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

UZMANLIKLAR

IATF 16949 Otomotiv Yönetim Sistemleri

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri

ISO 45001 ( OHSAS 18001)

Stratejik Yönetim

Core Tools

Proje Yönetimi

8D & A3 Problem Çözme Teknikleri

6 Sigma

Yan Sanayi Seçme& Değerlendirme ve Geliştirme

Yalın Üretim

Ürün Tasarım ve Geliştirme Teknikleri

İletişim ve İlişki Yönetimi

İŞ HAYATI

-Cardea Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

Baş Denetçi& Master Eğitmen& Danışman

-Öncü Dayanıklı Tük.Malları San. A.Ş.

Kalite& Ar-Ge

-Chrysler Kamyon Fab.A.Ş.

Satınalma & Tedarikçi Geliştirme

-Silvan Döküm San.A.Ş.

Dökümhane ve Kalıphane

EĞİTİM

İTÜ

Metalurji  Mühendisliği

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa İlişkin Bilgilendirme ve Evraklar

©2021 Cardea Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

DUYURU

Değerli çözüm ortaklarımız,

COVİD-19 virüs salgını dolayısı ile, muhtemelen uzun bir süre, mümkün olduğunca izole bir iş hayatı sürdürmemiz ve belki de bunu bir yaşam tarzı olarak benimsememiz gerekecek.

Ancak her ne kadar kısıtlı ve zor olsa da üretimlerimiz, projelerimiz ve bunlara bağlı olarak eğitimlerimizin devamını sağlamak zorundayız.

Bu bağlamda, Cardea ailesi olarak, genel katılıma açık ve firmalara özel eğitim hizmetlerimizi web ortamında sizlerle buluşturmaya karar verdik ve aşağıdaki programları hizmetinize sunuyoruz;

Cardea Akademi e-Learning -  Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşecek olan firmanıza özel online eğitimlerin projelendirilmesi ve tekliflendirilmesi için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Cardea Akademi e-Learning - Eğitim ve Danışmanlık faaliyetlerimiz için online eğitim platformlarımızı (Canlı İnteraktif Eğitim & Online Video Kayıtları ) hazırladık.

Genel Katılıma Açık Online Eğitimler için ekteki Eğitim Başvuru Formunu doldurmanızı ve aşağıdaki iletişim adreslerinden herhangi biri ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

bulentyaman@cardeacert.com

sunaykutlu@cardeacert.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account