Elmas Yaman

1966 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul`da tamamladı. 1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu.

1986-1987 yılları arasında Tubitak Burslu olarak İTÜ Kimya Mühendisliği yüksek lisans İngilizce hazırlık eğitimi aldı. 1987 Yılında İshakaoğlu Boya ve Kimya San. A.Ş. ‘de ARGE Mühendisi olarak çalıştı. 1988 yılında Şişecam’da Bilgisayar Programcısı olarak çalışmaya başladı.

 

1996-2001 yıllarında Sistem Analist ve Veri Tabanı Yöneticisi olarak iç kaynakla geliştirilen bilgisayar sistemlerinin iş analizi, uygulama geliştirme ve kodlaması, veritabanı ve veri ambarı yönetimi görevlerini yürüttü.

 

2001-2007 yılları arasında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’ye bağlı kuruluşların istemci, sunucu, veri depolama, veri yedekleme, işletim sistemi ve veri tabanı çözümlerinin satınalma aşamasından başlayarak standardizasyonu ve merkezi yönetimini gerçekleştirdi.

 

2007-2011 yıllarında sunucu ve veri depolama sanallaştırma, işletim yönetimi ve Şişecam özel bulut altyapısının kurulması ve yönetimi görevlerini gerçekleştirdi.

 

2011-2013 yıllarında BT Teknoloji Geliştirme Yöneticisi olarak ITIL süreçlerinin hayata geçirilmesi ve BT altyapısının güncel teknolojilerle yenilenmesi; 2013-2014 yıllarında BT Güvenlik Yöneticisi olarak topluluğun bilgi güvenliği politika, standart ve prosedürlerinin oluşturulması, bilgi güvenliği tehdit, risk ve açıklarının tespit edilmesi, bunları azaltıcı tedbirlerin alındığı alt yapı ve çözümlerin tasarlanarak kullanıma sunulması, yönetilmesi, işletilmesi ve geliştirilmesi görevlerini yürüttü.

 

2014–2020 yılları arasında BT Teknoloji Geliştirme Direktörü ve BT Operasyonları Direktörlüğü görevlerini birlikte yürüttü. 13 ülkede 44 tesisi bulunan topluluğun veri merkezi, ağ ve iletişim sistemleri,  işletim sistemleri, mesajlaşma sistemleri, kurumsal uygulama ve veri tabanı platformları, veri depolama ve yedekleme sistemleri, özel/genel bulut sanallaştırma, dizin ve dosya servisleri,  barkod donanımları, istemciler ve çevre birimleri teknoloji, güvenlik ve operasyon süreçlerini yönetti. 2018-2019 yılında BT bütçe ve stratejisini oluşturmak, yönetmek ve topuluk icra kurulunda temsil etmek üzere BT Başkanlığı görevini vekaleten yürüttü.

 

ISO 27001:2013 Baş Denetçisi sertifikasına sahip olan Elmas Yaman İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa İlişkin Bilgilendirme ve Evraklar

©2021 Cardea Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri

DUYURU

Değerli çözüm ortaklarımız,

COVİD-19 virüs salgını dolayısı ile, muhtemelen uzun bir süre, mümkün olduğunca izole bir iş hayatı sürdürmemiz ve belki de bunu bir yaşam tarzı olarak benimsememiz gerekecek.

Ancak her ne kadar kısıtlı ve zor olsa da üretimlerimiz, projelerimiz ve bunlara bağlı olarak eğitimlerimizin devamını sağlamak zorundayız.

Bu bağlamda, Cardea ailesi olarak, genel katılıma açık ve firmalara özel eğitim hizmetlerimizi web ortamında sizlerle buluşturmaya karar verdik ve aşağıdaki programları hizmetinize sunuyoruz;

Cardea Akademi e-Learning -  Eğitim Platformu üzerinden gerçekleşecek olan firmanıza özel online eğitimlerin projelendirilmesi ve tekliflendirilmesi için bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Cardea Akademi e-Learning - Eğitim ve Danışmanlık faaliyetlerimiz için online eğitim platformlarımızı (Canlı İnteraktif Eğitim & Online Video Kayıtları ) hazırladık.

Genel Katılıma Açık Online Eğitimler için ekteki Eğitim Başvuru Formunu doldurmanızı ve aşağıdaki iletişim adreslerinden herhangi biri ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

bulentyaman@cardeacert.com

sunaykutlu@cardeacert.com

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account